Pri nakupu projekcijske opreme cena vsekakor igra pomembno vlogo. Navsezadnje so izdelki precej dragi, pogosto pa bi želeli vsaj malo prihraniti, če je to mogoče. Glede na to, da imamo na voljo zelo široko ponudbo teh izdelkov, lahko izbiramo med mnogimi opcijami v različnih cenovnih razredih. Tudi poceni lahko dobimo dobro projekcijsko opremo, a veliko bolj verjetno je, da bomo z iskanjem kompromisov naredili napako in se opremili z izdelki, ki se v praksi ne bodo dobro obnesli.
Najdražji kos v kompletu projekcijske opreme je običajno sam projektor. Lahko najdemo kakšne cenovno ugodne opcije na tem področju? Verjetno ne, saj je priporočljiva izbira opreme iz višjega cenovnega razreda, tudi če je cena ena izmed prioritet. Cena ob nakupu namreč ni vse, kar moramo upoštevati, pomisliti moramo še na druge stroške, ki na dolgi rok odločajo o tem, v kakšni meri nas bo izbira udarila po žepu. Cenovno ugoden projektor bo zelo verjetno za osvetlitev in projiciranje uporabljal klasične žarnice, ki na dolgi rok prinašajo nekatere nepričakovane stroške. So zelo potratne in že s porabo električne energije predstavljajo dodaten strošek. Predvsem pa so žarnice za projektor relativno drage, s tem da nimajo dolge življenjske dobe. Treba jih je redno menjati, torej jih moramo tudi dokaj pogosto kupovati. V nekaterih primerih to ni problem, žarnice za projektor vseeno lahko delujejo več tisoč ur, kar je za osebno rabo doma običajno čisto spodobno. Če pa projekcijsko opremo uporabljamo v drugem okolju, kjer je vsakodnevno v uporabi, so lahko žarnice za projektor velik strošek, ki hitro zasenči celotno ceno nove naprave.
Na dolgi rok moramo biti torej pozorni na kar nekaj stroškov, ki spremljajo nakup in uporabo projekcijske opreme. Omenimo lahko še ceno dodatne opreme, tudi morebitnih pretvornikov in posebnih dodatkov za projektorje, ki v izhodišču nimajo zadovoljivih funkcionalnosti.